aktualności, załogowa filozofia

Dzień Wolontariusza

5 grudnia 2017

WOLONTARIUSZEM według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.

Dziś jest szczególny dla nas wszystkich dzień. Dzisiaj rozmyślamy o tych blisko 25 000 osób obserwujących profil Załogi Bulldoga. O 4500 użytkownikach Forum, o setkach Domów Stałych i Domów Tymczasowych, o prawie 400 uratowanych psach. O setkach tysięcy przejechanych kilometrów. O nieprzespanych nocach i niespokojnych porankach. O rzucaniu własnych spraw i śpieszeniu na pomoc. O czasie, który mógł być spędzony z bliskimi lub w spokoju – a nie był. O gotowości praktycznie całą dobę. O niezliczonych godzinach spędzonych na czatach czy na telefonach. O skrajnych emocjach, które niejednokrotnie ciężko udźwignąć. O odpowiedzialności i o trudnych decyzjach. O współpracy z lekarzami, zoopsychologami, innymi organizacjami. O przedkładaniu dobra zwierząt nad dobro własne.
O pomaganiu.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy. Załoga Bulldoga zrzesza ludzi o wielkich sercach, którzy chcą pomagać pokrzywdzonym psiakom na rozmaite sposoby. Odbiory psów, ich transport, dawanie dachu nad głową, opieka, leczenie, miłość… jest to zasadniczy aspekt działalności Fundacji, ale zadań na co dzień jest wiele, wiele więcej.
Czasem brakuje nam sił, by prowadzić ten statek. Czasem jesteśmy zmęczeni odpowiedzialnością, jaka na nas spoczywa. Jednak to potrzeba pomocy braciom mniejszym oraz WY dajecie nam siłę do dalszych działań. Wasze wsparcie, Wasza pomoc w organizacji, każde Wasze dobre słowo, czy zwykły kciuk w górę – jest to ogromny napęd do działania.
Nad kwestiami przyziemnymi- ludzkimi, są oczywiście ukochane zwierzaki, dla których tyle poświęcamy. To ich przemiany zewnętrzne i wewnętrzne, ich stopniowe zyskiwanie ufności i cieszenie się pieskim życiem, na które zasługują od urodzenia – taka odpowiedź na działania jest najpiękniejsza, bezcenna i najważniejsza.

Chcemy dziś PODZIĘKOWAĆ wszystkim, którzy w nas wierzą i którzy w jakikolwiek sposób pomagają w działaniu Fundacji. Dziękujemy Domom Tymczasowym, Domom Stałym, osobom transportującym psiaki, Wolontariuszom przeprowadzającym wizyty przedadopcyjne. Wszystkim osobom, które nas wspierają – finansowo, rzeczowo, czy też na inne sposoby. Dziękujemy każdemu, kto wierzy w Załogę i kto umożliwia naszemu statkowi dalszy rejs.

Wspólnymi siłami tworzymy jedną Załogę. Dziękujemy, że z nami jesteście. Dziękujemy, że działacie razem z nami i niejednokrotnie przywracacie wiarę w ludzi.
Dziękujemy, że – choć dzielą nas setki, czy nawet tysiące kilometrów – przyświeca nam wspólny cel, do którego razem dążymy.
Bo gdy statek czasem zaczyna zwalniać lub wpłynie na wielką górę lodową – jedynie Załoga, wspólnymi siłami, jest w stanie przywrócić mu prawidłowy kurs.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply